Podziękowanie dla medyków oddelegowanych do pracy w CUMRiK-u

Już od ponad roku życie każdego Polaka toczy się w otoczeniu trudnym, bo podyktowanym warunkami panującej epidemii. Koronawirus sprawił również, że wiele osób musiało podjąć walkę właśnie o swoje życie i zdrowie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony personelu medycznego. Teraz Ci, którzy jako jedni z pierwszych zaoferowali swoją pomoc w tym zakresie, otrzymali podziękowania od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Dla 23 pracowników medycznych, którzy byli oddelegowani do pracy w szpitalu tymczasowym w CUMRiK-u, upłynął właśnie okres pełnienia tej wyjątkowej służby. Z tej okazji, w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, wojewoda Łukasz Kmita wraz z dyrektorem Szpitala Marcinem Jędrychowskim, spotkali się z kadrą medyczną by osobiście przekazać słowa wdzięczności. 

Dzisiaj sprzęt nie jest już dużym wyzwaniem w walce z epidemią COVID-19. Ale nawet najnowocześniejsza aparatura nie wystarczy ani tym bardziej nie zastąpi opieki drugiego człowieka. To olbrzymie wyzwanie z jakim się mierzymy możemy pokonać tylko dzięki wspólnym działaniom. Serdecznie Państwu dziękuję za trud Waszej pracy oraz solidarność jaką okazaliście w tym szczególnym czasie – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas spotkania.   

Pracownicy medyczni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki.  

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności