Od 4 do 24 maja w Krakowie po raz czwarty trwać będzie „Rowerowy maj”

Od 4 do 24 maja w Krakowie po raz czwarty trwać będzie „Rowerowy maj”

Od 4 do 24 maja w Krakowie po raz czwarty trwać będzie „Rowerowy maj”. Akcja ma zachęcić dzieci, rodziców i nauczycieli do poruszania się na rowerze i promować zdrowy styl życia.

reklama

Zasady akcji są proste. Kto przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzymuje naklejkę a klasa/grupa oraz szkoła punkt.

reklama

W przypadku, gdy szkoła lub przedszkole funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, za aktywne podróże uznaje się przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, które trwają minimum 30 minut. Rywalizacja odbywa się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym.

Szkoły i przedszkola, w swoich kategoriach, rywalizują o tytuł najbardziej rowerowej placówki. Zwycięskie klasy mogą liczyć na wycieczki zaoferowane przez 44 partnerów akcji w Krakowie.

Indywidualnie, uczniowie, którzy zdobędą największa liczbę punktów otrzymają rowerowe upominki. Mimo trwającej pandemii partnerzy akcji przekazali też wiele nagród indywidualnych i grupowych.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 85 placówek samorządowych, w tym 48 szkół podstawowych, 36 przedszkoli i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3. Łącznie liczba zgłoszonych uczniów i przedszkolaków to 24 tys. z ponad 1150 oddziałów (grup lub klas).

Kompletną listę partnerów a także statystyki kampanii w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej rowerowymaj.eu/krakow. Ogólnopolska kampania Rowerowy Maj jest koordynowana przez Urząd Miasta Gdańska, który jest także jej pomysłodawcą i inicjatorem.

Kampania „Rowerowy maj” jest jednym z działań projektu STARS „Rowerem do szkoły”. Projekt STARS jest realizowany w Krakowie od 2013 roku. Generalnym założeniem projektu jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno uczniów, jak i ich rodziców i nauczycieli. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do projektu STARS, w maju będzie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności