Na płatnym odcinku autostrady A4 jechała sobie rowerzystka

W dniu 20 kwietnia br. w godzinach porannych do dyżurnego policji, wpłynęła informacja o jadącym płatnym odcinkiem autostrady A4 w kierunku Krakowa – rowerzyście.

W miejsce zgłoszenia udała się załoga KAP, która podczas patrolu na 377 km A4 napotkała rowerzystkę oraz załogę zarządcy drogi „VIA4”. Po rozpytaniu policjanci ustalili, że rowerzystka poruszała się pasem awaryjnym. Gdy dojechała do remontowanego odcinka drogi, postanowiła wjechać na prawy pas ruchu z uwagi na wyłączenie z użytkowania pasa awaryjnego.

Swoją jazdą oraz manewrami doprowadziła do stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez zmuszenie innych kierujących do hamowania oraz zmiany pasa ruchu. Kierującą poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – była trzeźwa.

Za wjazd na autostradę pojazdem dla którego drogi te nie są przeznaczone oraz za spowodowanie zagrożenia innego niż kolizja drogowa, sporządzono materiały do dalszego postępowania. O dalszej karze dla rowerzystki zadecyduje Sąd.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności