Krakowska Wyprawka w nowej odsłonie

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że minęły właśnie trzy lata od czasu, kiedy do najmłodszych mieszkańców Krakowa trafiły pierwsze przesyłki z Krakowską Wyprawką. Stworzone jako forma powitania i symbolicznego włączenia do społeczności miasta, dotarły już do ponad 18 tys. dzieci. Od 15 kwietnia przesyłki z wyprawką trafią do nich w nieco zmienionej formie.

Złóż wniosek online

W czwarty rok swojego istnienia Krakowska Wyprawka wkracza ze zmianami. Pierwsza z nich ucieszyła przede wszystkim rodziców, gdyż uproszczeniu uległa procedura elektronicznego przekazywania zgody na doręczenie wyprawki. Teraz wystarczy kilka minut, aby online wypełnić prosty formularz, dostępny na stronie www.wyprawka.krakow.pl.

Po weryfikacji danych przesyłka jest dostarczana przez kurierów bezpośrednio pod wskazany adres, w terminie do 21 dni od przyjęcia zgody. Można ją także przekierować do dogodnego dla siebie paczkomatu.

Krakowska Wyprawka w nowej odsłonie

Druga zmiana jest efektem rozmów z projektantami odzieży, zabawek i akcesoriów dziecięcych oraz opinii i pomysłów zgłaszanych przez rodziców. W toku tych konsultacji ustalono, że Krakowska Wyprawka powinna być praktyczna i estetyczna, nawiązywać do lokalnego charakteru (stąd niebieski kolor i krakowskie motywy: gołąbki, obwarzanki i smok), być wykonana z naturalnych i przyjaznych materiałów, przy uwzględnieniu wartości społecznych.

Zgodnie z przyjętymi zasadami wszystkie elementy upominku zostały zaprojektowane, opracowane i przygotowane w Polsce, pod kontrolą specjalistów ds. jakości. W ten oto sposób, dotychczasowe jednorazowe opakowanie zostało zastąpione ozdobnym pudełkiem, które może być wykorzystane powtórnie. Poza listem powitalnym od prezydenta Krakowa w pudełku znajduje się nowo zaprojektowany zestaw tekstyliów, tj. kocyk, body, czapeczka – wszystko opatrzone lokalnymi symbolami i barwami Krakowa. Materiał, który został użyty do przygotowania tekstyliów, to certyfikowana i ekologiczna bawełna, a wszystkie ich składniki zostały dobrane tak, by były bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Wprowadzono także niewielkie zmiany w kolorystyce drewnianej grzechotki, która nadal swym kształtem nawiązuje do legendarnej postaci smoka wawelskiego. Prezent dopełnia nowa książeczka pt. „Smaczki i smoczki krakowskie – kronika dziecięca”. Jest to specjalne zaprojektowana książka, którą można uzupełniać zdjęciami i informacjami o dokonaniach swej pociechy. Po latach album stanie się okazją do wspomnień i sentymentalnych podróży do okresu dzieciństwa.

– Myślę, że ucieszycie się Państwo informacją, że pojawi się nowa książeczka, która przyniesie, mam nadzieję, mnóstwo radości waszemu dziecku. Bo proszę pamiętać, że warto czytać dziecku już od samego początku – powiedział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

– Mamy nadzieję także, że wszystkie te zmiany wprowadzone w Krakowskiej Wyprawce ucieszą zarówno rodziców i opiekunów, jak i krakowskich milusińskich – dodał prezydent Kulig.

Pierwsze paczki z nową Krakowską Wyprawką wyruszą do najmłodszych już 15 kwietnia. Trafią między innymi do rączek trojaczków: Ignasia, Frania i Antosia, którzy niedawno przyszli na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Obecna edycja Krakowskiej Wyprawki obejmuje 10 tysięcy paczek. Aby wyobrazić sobie rozmiar tego przedsięwzięcia, warto wiedzieć, że paczki ułożone na 50 paletach o wysokości dwóch metrów wypełniają jedną magazynową halę o powierzchni 72 m2 i ważą ponad 14 ton!

Fot. UMK/materiały prasowe
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności