IKEA Kraków kontynuuje akcję pomocy lokalnym medykom

IKEA Kraków kontynuuje akcję pomocy lokalnym medykom. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało od sklepu akcesoria do wyposażenia dyżurek. Na tzw. oddział covidowy Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego trafiły artykuły wyposażenia wnętrz. Z kolei na odziały psychiatrii dziecięcej Szpitala im. Św. Ludwika przyjechała właśnie kolejna dostawa mebli i zabawek. Łącznie krakowskim placówkom medycznym firma przekazała już blisko 2 tys. produktów.

IKEA Kraków od początku wybuchu pandemii wspiera lokalne placówki zaangażowane w walkę z COVID-19. W marcu 2020 roku pracownicy sklepu dostarczyli do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego fotele, stoliki, materace, pościele i wiele innych produktów, poprawiających komfort pracy medyków w tym niezwykle trudnym czasie. Wiosną 2020 roku darowizny produktowe otrzymało też Krakowskie Pogotowie Ratunkowe oraz 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką.

Długotrwała izolacja domowa przekłada się negatywnie również na zdrowie psychiczne najmłodszych. W szczególnie ciężkim położeniu znalazły się dzieci, które wymagają diagnozy i leczenia na oddziałach psychiatrycznych. Obecna sytuacja w znacznym stopniu ograniczyła im bezpośredni kontakt z rodzinami. Chcąc stworzyć dzieciom bardziej domową atmosferę, w lipcu 2020 roku IKEA Kraków podarował ponad 500 produktów ze sklepu na odziały psychiatrii dziecięcej dwóch krakowskich szpitali. Wyposażenie wnętrz, przekazane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika, pomogło stworzyć dzieciom, przebywającym na oddziałach, bardziej domową atmosferę.

Po ponad roku od pojawienia się pierwszych przypadków COVID-19 w Polsce, krakowskie instytucje dostały kolejne wsparcie produktowe z IKEA Kraków. Pod koniec marca br. pracownicy sklepu przywieźli do Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie regały, stoły, krzesła, sofy, biurka, tekstylia i – co najważniejsze – mnóstwo zabawek, materiałów plastycznych i gier edukacyjnych. Trafiły one na odział dzienny oraz całodobowy psychiatrii dziecięcej. Przedstawiciele IKEA pomyśleli również o zagospodarowaniu przestrzeni przed szpitalem, gdzie zainstalowano nowe meble ogrodowe. Kolejne wsparcie otrzymał też Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, gdzie dostarczono niezbędne artykuły kuchenne.

Krakowski sklep IKEA wspiera nas już od wielu lat. W momencie wybuchu pandemii – już niemal rok temu, to oni pierwsi zadzwonili do nas z pytaniem, w jaki sposób mogą pomóc. Wyposażenie, jakie wtedy otrzymaliśmy, zapewniło wygodę w dyżurkach zespołów ratownictwa medycznego. Czasu na regenerację i odpoczynek po stresujących wyjazdach jest mało, tym bardziej więc doceniamy to, że te krótkie przerwy w pracy można spędzić w komfortowych warunkach. W styczniu br. otrzymaliśmy od IKEA Kraków kolejną już partię produktów. Tym razem były to akcesoria kuchenne – mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności