Funkcjonariusze podjęli interwencje w stosunku do kibiców

9 kwietnia br. w godzinach popołudniowych, na stadionie przy ulicy Reymonta odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Raków Częstochowa. Obowiązujące przepisy sanitarne wykluczają udział publiczności w wydarzeniach sportowych, dlatego kibice obydwu drużyn nie mogli zasiąść na stadionowych trybunach. Jednak kibice gości licznie przybyli do Krakowa, z zamiarem kibicowania swojej drużynie przed stadionem gospodarza. Pełniący w tym czasie służbę policjanci zabezpieczali teren miasta w związku z odbywającym się wydarzeniem sportowym.

W ramach prowadzonych działań, chwilę po godzinie 20, funkcjonariusze podjęli interwencje w stosunku do kibiców z Częstochowy, którzy przemieszczali się samochodami w okolice stadionu Wisły Kraków. Łącznie, mundurowi przeprowadzili kontrolę 13 pojazdów i wylegitymowali 63 kibiców Rakowa, spośród których 5 osób zostało zatrzymanych i doprowadzonych do Komisariatu Policji IV w Krakowie za posiadanie środków odurzających, a na 3 kibiców nałożono mandaty karne za wykroczenia porządkowe i drogowe. Po zakończeniu interwencji pojazdy wraz z kibicami udały się w drogę powrotną do Częstochowy, nadzorowane przez  Oddział Prewencji Policji.  Mecz piłki nożnej przebiegł w sposób spokojny, bez większych zakłóceń.

Dzień później, do kolejnej rozgrywki sportowej doszło pomiędzy drużynami Hutnik – Kraków i Olimpia Elbląg. W trakcie trwania meczu, przed stadionem zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców Hutnika. Będący na miejscu policjanci, poprzez system nagłaśniający wzywali do rozejścia się oraz przypominali o obowiązujących obostrzeniach, informując  także, że zgromadzenie tak dużej ilości osób jest nielegalne. Osoby łamiące przepisy zostały wylegitymowane przez mundurowych. Ogółem policjanci wylegitymowali 37 osób.

Na 7 osób nałożono mandaty, które dotyczyły nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, a także naruszeń przepisów porządkowych. Mundurowi zatrzymali także dwie osoby, spośród których jedna była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, a kolejna dopuściła się przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Wobec reszty wylegitymowanych uczestników rozważana jest możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, za udział w nielegalnym zgromadzeniu.  Dodatkowo, w trakcie kontroli jednego z pojazdów policjanci ujawnili maczety, noże, środki pirotechniczne oraz gaz. Przedmioty te zostały zabezpieczone, natomiast samochód odholowany został na policyjny parking. Policjanci sprawdzają czy ich posiadacze użyli ich bądź zamierzali użyć w potencjalnej ustawce.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności