Co z zakończeniem przebudowy ul. Królowej Jadwigi? Bukmacherzy obstawiają

Remont ul. Królowej Jadwigi w Krakowie trwa od 19 lat. Pierwotnie miał zakończyć się w 2009 roku, ale ta data była już przesuwana kilkukrotnie. Analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, oceniają, czy nowa droga powstanie w kolejnym wyznaczonym terminie.

Ulica Królowej Jadwigi jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w Krakowie, prowadzącym m.in. z centrum miasta na lotnisko w Balicach. Codziennie przejeżdżają nią setki samochodów. Prace remontowe zostały podzielone na sześć etapów, tymczasem do tej pory udało się wykonać tylko cztery. Niektóre odcinki, oddane do użytku kilka lat temu, wymagają już kolejnej naprawy. Jeszcze niedawno przedstawiciele krakowskiego magistratu przewidywali zakończenie prac w 2020 roku. To jednak jest już nieaktualne. Nowy termin to 2023 rok. 

Według ekspertów STS najbardziej prawdopodobne jest, że kierowcy na zakończenie remontu ul. Królowej Jadwigi poczekają dłużej, niż deklarują urzędnicy. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.45, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 127,60 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Jeżeli jednak ktoś trafnie obstawi optymistyczny scenariusz, czyli zakończenie inwestycji w 2023 roku, wówczas może liczyć na 220 zł (kurs 2.50). Jeśli optymistyczny scenariusz się sprawdzi, remont zakończy się po 21 latach od rozpoczęcia, przekraczając planowany termin o 14 lat. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności