30-latek chcąc uniknąć zatrzymania usiłował przejechać policjanta

Poszukiwany listem gończym Kamil P., miał odbyć karę pozbawienia wolności w związku z licznymi wyrokami skazującymi. Od 2010 r. kilkukrotnie uznany był za winnego kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przez trzy lata mężczyzna ukrywał się przez organami ścigania. Obecnie, miechowscy policjanci ustalili prawdopodobne miejsce przebywania mężczyzny. 30 marca br. funkcjonariusze oczekiwali na 30-latka przed wytypowanym domem.

Poszukiwany rzeczywiście przyjechał, ale gdy zorientował się jaki jest cel wizyty policjantów, wskoczył do otwartego samochodu i szybko ruszył w kierunku jednego z nich chcąc go przejechać. Policjant znalazł się na masce auta a mężczyzna nadal jechał nie reagując  na polecenia do zatrzymania się. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został obezwładniony a pojazd zatrzymany.

We wnętrzu samochodu znaleziono środki odurzające. Tego dnia mężczyzna po raz kolejny złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza  w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej, działając w zamiarze pozbawienia go życia. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności