Zmiany w kursowaniu tych linii aglomeracyjnych. Zostanie uruchomiony nowy przystanek

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że 13 marca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych nr 221 i 264.

Linie autobusowe:

  • nr 221 („Mały Płaszów P+R” – „Niepołomice Dworzec”) – wprowadzone korekty następujących godzin odjazdów z pętli „Mały Płaszów P+R”: w soboty z godz. 4.46 na 4:45 oraz z godz. 15.46 na 15.45, w święta z godz. 15.46 na godz. 15.45
  • nr 264 („Mały Płaszów P+R” – „Grabie Kościół”) – zostanie przywrócone funkcjonowanie w dni powszednie według rozkładu jazdy obowiązującego przed okresem pandemii koronawirusa. W związku z tym ponownie wybrane kursy będą realizowane na trasie wariantowej (skróconej): „Mały Płaszów P+R” – „Brzegi Pętla”.

Dodatkowo zostanie uruchomiony nowy przystanek o nazwie „Brzegi Granica” dla linii nr 221 i 264 tylko w kierunku Grabia i Niepołomic (docelowo planuje się uruchomienie tego przystanku również w kierunku Krakowa). Będzie on zlokalizowany między przystankami „Brzegi Dom Kultury” (dotychczasowa nazwa: „Brzegi III”) oraz „Grabie Szczurów”.

Ponadto zostaną wprowadzone następujące zmiany nazw przystanków w miejscowości Brzegi:

  • z „Brzegi I” na „Brzegi Grobla”
  • z „Brzegi III” na „Brzegi Dom Kultury”.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności