Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie zachęca do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego

„Zostań Żołnierzem RP” pod tym hasłem Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie zachęca do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Służba Przygotowawcza, to podstawowy rodzaj ochotniczego szkolenia w Wojsku Polskim, to najkrótsza droga do Zawodowej Służby wojskowej. Ten rodzaj służby wojskowej jest przeznaczony dla wszystkich ochotników, którzy wcześniej nie pełnili jakiegokolwiek rodzaju czynnej służby wojskowej.
Już w trakcie 28 dniowego szkolenia podstawowego istniej możliwość wyboru jednostki wojskowej, w której można starać się o powołanie do Zawodowej Służby Wojskowej. Po zdanym egzaminie ze sprawności fizycznej i uzyskaniu akceptacji dowódcy jednostki kandydaci zostaną skierowani na badania lekarskie i psychologiczne w celu ustalenia zdolności do służby i możliwości dalszego procedowania pod względem formalnym.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie stworzyła reforma systemu rekrutacji i spróbowania swoich sił podczas szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych odbyciem Służby Przygotowawczej oraz powołaniem do Zawodowej Służby Wojskowej zapraszamy do aplikowania przez Internet na www.zostanzolnierzem.pl WKU skieruje kandydatów do Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności