W Nowej Hucie zatrzymano 29-latka

29-latek, który wykorzystując metodę oszustwa ‘’na policjanta’’ wyłudził od krakowskiej seniorki prawie 70 tysięcy złotych, wpadł w ręce policjantów.

4 września u.br., do 69-letniej mieszkanki Łagiewnik zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował seniorkę, że w najbliższym czasie przestępcy planują włamać się do jej mieszkania i ukraść jej oszczędności. Fałszywy policjant przekonywał kobietę, aby na czas prowadzonych policyjnych działań oddała pieniądze w bezpieczne ręce.  Seniorka nie chcąc stracić swojego dobytku, zastosowała się do poleceń rzekomego funkcjonariusza i na jednej z ulic w centrum Krakowa przekazała część swoich oszczędności fałszywemu policjantowi. Dodatkowo przestępcy przekonali kobietę, że pieniądze znajdujące się na jej koncie bankowym również nie są bezpieczne, dlatego resztę swoich oszczędności przelała na rzekomo bezpieczne konto. W sumie 69-latka przekazała oszustom prawie 70 tysięcy złotych. W czasie rozmowy telefonicznej kobieta  została zapewniona przez oszusta, że po zakończeniu akcji i zatrzymaniu przestępców odzyska swoje pieniądze. Tak się jednak nie stało i kiedy 69-latka  zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, powiadomiła o tym fakcie policję.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału ustalili osobę, która miała dopuścić się tego oszustwa.

15 marca br., policjanci w godzinach porannych udali się do jednego z mieszkań w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego, gdzie miał przebywać mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo. 29-latek został wylegitymowany oraz poinformowany o powodzie policyjnej wizyty, a następnie zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.

29-latek usłyszał zarzut oszustwa. Ponadto zastosowany został wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności