W Krakowie pojawią się nowe ścieżki rowerowe

Każdego roku infrastruktura rowerowa powiększa się o kolejne kilometry. W tym roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje sporo zadań wiążących się z opracowaniem dokumentacji projektowych dla inwestycji rowerowych.

Ścieżki rowerowe powstają zarówno w ramach Programu Budowy Ścieżek Rowerowych, jak i osobnych zadań inwestycyjnych. W ubiegłym roku ZDMK rozpoczęło prace projektowe dla trzech zadań właśnie z programu. Roboty w terenie dla dwóch z nich wystartują jeszcze w tym roku: droga dla rowerów wzdłuż ul. Bunscha, od ul. Czerwone Maki do ul. Babińskiego; droga dla rowerów wzdłuż ul. Conrada, na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do połączenia z istniejącą infrastrukturą rowerową, w rejonie stacji Shell. W przyszłym roku planowana jest budowa drogi dla rowerów na odcinku ul. Stojałowskiego, od skrzyżowania z ul. Halszki do skrzyżowania z ul. Bojki.

ZDMK ogłosił przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla siedmiu lokalizacji oraz opracowanie wielowariantowych koncepcji dla trzech innych. W połowie kwietnia planowane jest otwarcie ofert.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności