Uwaga kierowcy! Na tej ulicy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy

Od najbliższej soboty, 27 marca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Henryka Pachońskiego – na odcinku od numeru 8 (pawilon handlowy) do ul. Zielińskiej. Zmiany mają związek z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

27 marca rozpoczną się prace drogowe polegające na rozbiórce południowej jezdni ul. Pachońskiego. Do tej pory wykonano roboty polegające na przebudowie uzbrojenia podziemnego, w tym wykonano nowy kolektor kanalizacji deszczowej.

W związku z tym etapem prac wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • ruch jednokierunkowy na ul. Pachońskiego – na odcinku od ul. Zielińskiej do  budynku przy ul. Pachońskiego 8 (pawilon handlowy) w kierunku ul. Wyki
  • ruch jednokierunkowy na ul. Jasnej w kierunku ul. Piaszczystej
  • ruch pieszych na ul. Pachońskiego po północnej stronie jezdni
  • zostaną zachowane dojścia i dojazdy do posesji
  • na poszczególnych odcinkach ulic Pachońskiego, Zielińskiej oraz Jasnej objętych czasową organizacją ruchu zostanie wyłączona możliwość parkowania.

Z kolei od poniedziałku, 29 marca czasowo zamknięty będzie chodnik po stronie południowej na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Prowadzone tam będą prace związane z przebudową uzbrojenia. W trakcie robót zapewnione będą dojazdy i dojścia do posesji.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności