Urządzili sobie libację niemalże na masce radiowozu straży miejskiej

W czwartek i piątek strażnicy miejscy prowadzili intensywne działania na terenie Salwatora oraz Łobzowa. W sumie ujawniono 97 wykroczeń, a w związku z tym nałożono 53 mandaty karne na kwotę 6300 zł, pouczono 42 osoby. W 2 przypadkach zostały sporządzone wnioski do sądu.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych, uchylających się od opłat parkingowych za postój w SPP. Pod lupę wzięto również przystanki autobusowe, pod kątem niedozwolonego palenia papierosów oraz naruszeń związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa.

Ciekawe zdarzenia, którymi podzieliła się straż miejska:

– Podjęto interwencję wobec mężczyzny bez maseczki, palącego papierosa na przystanku autobusowym. Oświadczył, że ,,jest wielokrotnie notowany”, po czym zastosował tzw. dynamiczną zrywkę. Po wspólnym przebiegnięciu około 20 m znów strażnicy z nim rozmawiali i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu,

– Przerwano mocno zakrapianą imprezę. 3 mężczyzn bez maseczek zaopatrzonych w 1 litr 40% płynu niekoniecznie dezynfekującego. Mężczyźni urządzili sobie libację niemalże na masce radiowozu strażników. Finał? W sumie 6 mandatów karnych, po 100 złotych każdy.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności