Uroczyste wręczenie medali policjantom garnizonu małopolskiego [zdjęcia]

16 marca na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji wręczenia medali za długoletnią służbę oraz odznaczeń.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita udekorował  23 osoby „Medalami za Długoletnią Służbę”, wręczając 6 złotych, 16 srebrnych i 1 brązowy medal. Komendant Wojewódzki Policji wręczył wyróżnionym legitymacje.  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał małopolskim policjantom i pracownikom cywilnym „Medale za Długoletnią Służbę” jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród wyróżnionych są policjanci i pracownicy z komend w Nowym Sączu, Chrzanowa, Olkusza, Brzeska Wieliczki, Miechowa, Bochni, Zakopanego, Krakowa Oświęcimia, Dąbrowy Tarnowskiej, Proszowic. To policjanci  pionu kryminalnego, prewencji,  ruchu drogowego i logistyki, zarówno szczebla kierowniczego jak i z tzw. pierwszej linii. Medale otrzymali także pracownicy administracyjni, wydziałów wspomagających i  ds. ochrony informacji niejawnych.

Następnie wojewoda wręczył  4 policjantom „Medale za Zasługi dla Obronności Kraju”: 1 srebrny i 3 brązowe. Te odznaczenie wojskowe, nadane przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka zostały przyznane  policjantom wydziałów sztabowych  komendy wojewódzkiej i komend powiatowych w Krakowie i Limanowej.

Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom i pracownikom cywilnym Policji. Dodał, że te medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, i że pamiętają o słowach roty ślubowania. A pracownicy cywilni, którzy wspierają pracę policjantów robią to w sposób „bardzo rzetelny, z oddaniem i zaangażowaniem”.

Dziękuję małopolskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za zaangażowanie i pomoc, jaką niosą mieszkańcom naszego województwa. Dzięki Wam Małopolanie czują się bezpiecznie, a podziękowaniem niech będą wręczone dzisiaj medale i odznaczenia – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. Marcin Żal pogratulował odznaczonym policjantom, mówiąc, że ”odznaczenie to jest podziękowaniem za współpracę między Policją a Wojskiem” a  w obecnej sytuacji epidemiologicznej ta współpraca jest bardzo istotna.

Uroczystą zbiórkę zakończono odprowadzeniem  sztandaru z miejsca uroczystości.  

Podczas kolejnych dwóch uroczystych zbiórek w tym dniu (z uwagi na epidemię uroczystość  podzielono na kilka  części)  wręczono także 58  odznaczeń  „Zasłużony Policjant” tj.  2 złote, 11 srebrnych i 45 brązowych.   Odznakę nadał policjantom Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamiński, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.  Wśród odznaczonych są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu małopolskiego, a także z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie reprezentujący wszystkie piony i szczeble w hierarchii stanowisk. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności