Tradycyjne święto Rękawki – jest decyzja

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, rządowe obostrzenia ograniczające działalność instytucji kultury oraz zakaz organizacji imprez masowych, Centrum Kultury Podgórza i Drużyna Wojów Wiślańskich Krak są zmuszone podjąć decyzję o nieorganizowaniu 6 kwietnia Tradycyjnego Święta Rękawki. Rozpoczęto jednak prace nad organizacją alternatywnej formy obchodów tego święta.

– Organizowane we wtorek po świętach wielkanocnych wydarzenie, gromadziło zawsze niezwykle liczną publiczność i jesteśmy przekonani, że tak byłoby i w tym roku. Zdecydowaliśmy się jednak na ten krok w trosce o zdrowie wszystkich uczestników imprezy – mieszkańców Podgórza, krakowian i gości, członków grup rekonstrukcyjnych oraz wystawców. Z uwagi na wyjątkowy charakter sytuacji, w jakiej się znajdujemy, liczymy, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem – informuje Centrum Kultury Podgórza, organizator wydarzenia.

– Specjalnie dla sympatyków wydarzenia rozpoczęliśmy prace nad alternatywną formę obchodów Tradycyjnego Święta Rękawki. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco będą się pojawiać najważniejsze informacje z tym związane – dodają organizatorzy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności