Te osoby brutalnie zaatakowały 67-latka w Krakowie

6 marca br., w godzinach wieczornych, oficer dyżurny krakowskiej policji dostał zgłoszenie, że w okolicy pętli tramwajowej na wysokości stanowisk targowych w Borku Fałęckim, doszło do rozboju na 67-letnim mieszkańcu Krakowa. Na miejsce bezzwłocznie zostały skierowane patrole policji.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast pomogli poszkodowanemu mężczyźnie , który dokładnie opisał swoich oprawców. 67-latek oświadczył, że został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy uderzali go pięściami i kopali po całym ciele, a następnie ukradli mu kurtkę, w której znajdowały się wartościowe rzeczy tj.: portfel z gotówką i dokumentami oraz telefon komórkowy, powodując tym samym straty na łączną wartość blisko 750 złotych.

Przybyła w tym samym czasie druga załoga policji podczas patrolowania okolicy dostrzegła nieopodal mężczyzn tożsamych z rysopisem sprawców tego czynu. Byli to 24 i 29-letni, mieszkańcy Krakowa. Osoby te posiadały przy sobie skradzione rzeczy, ponadto zachowywały się agresywnie i wulgarnie. Funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili sprawców pobicia starszego pana do Komisariatu V Policji celem wykonania dalszych czynności.

Każdy z zatrzymanych po przebadaniu alkomatem w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu. Po wykonanych czynnościach mężczyzn przewieziono i osadzono w policyjnym areszcie.

Obaj usłyszeli zarzut rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 9 marca br. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Podgórze na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności