Szpital im. S. Żeromskiego: „Możemy się podzielić dobrą wiadomością”

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego poinformował, że uruchomiono nową salę zabiegową dla pacjentów okulistycznych.

„Możemy się podzielić dobrą wiadomością: mamy nową salę zabiegową dla pacjentów okulistycznych. Wszystkie zabiegi ambulatoryjne (leczenie gradówki oka, skrzydlika oka, powiek wreszcie mogą być wykonywane w godziwych warunkach. WRESZCIE, bo na taki komfort zarówno lekarze, jak i pacjenci musieli poczekać. Istotne jest to, że pacjenci nie są teraz skazani na oczekiwanie na zabieg czy iniekcję, możemy wykonywać to na bieżąco i w umówionych godzinach. Powstanie nowej “zabiegówki” znacznie odciążyło salę operacyjną na Oddziale Okulistycznym co pozwoli poszerzyć zakres i liczbę innych zabiegów.” – czytamy w komunikacie szpitala.

Szpital zaznacza, że w dobie Covid -19 w nowej sali zabiegowej jest zapewnione utrzymywanie sterylności pola operacyjnego i narzędzi dzięki specjalnemu systemowi nawiewu laminarnego przepływu powietrza.

Fot. Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Polub nasz profil na Facebooku. Wejdź TUTAJ i kliknij „Polub stronę”

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności