Sklepowi złodzieje w rękach krakowskich policjantów

24 lutego br. w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z krakowskich marketów spożywczych w rejonie Górki Narodowej, pracownik ochrony ujął dwóch sprawców kradzieży.

Po przybyciu funkcjonariusze przejęli od ochrony  dwóch mieszkańców Krakowa w wieku 40 i 42-lat, którzy chwilę wcześniej ukradli artykuły spożywcze. W trakcie interwencji funkcjonariusze analizując zapis z monitoringu ustalili, że mężczyźni dokonali kradzieży nie tylko tego dnia, ale również dzień wcześniej. Ich sposób działania był zawsze podobny. Młodszy z mężczyzn wchodził do sklepu z wózkiem, pakując do niego artykuły spożywcze i alkohol, następnie jego 42-letni znajomy, który czekał na zewnątrz podchodził do drzwi wejściowych marketu powodując ich automatyczne otwarcie, aby umożliwić 40-latkowi jego opuszczenie, bez uiszczania opłaty za towar. Obsługa sklepowa wyliczyła wartość skradzionego towaru na blisko 1800 złotych.

Po czynnościach funkcjonariusze udali się z zatrzymanymi mężczyznami do komisariatu, gdzie zostały im przedstawione zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności