Ruszyły szczepienia małopolskich policjantów przeciw COVID-19 [zdjęcia]

W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw.  pierwszej linii.  
W szpitalu na Galla szczepią się dziś policjanci z komend wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki. 

Proces szczepień małopolskich policjantów zaczął się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie wstrzyknięto szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego.   Natomiast, w szpitalu w Chrzanowie szczepią się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic.


Szczepienia przebiegają bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas – informuje biuro prasowe policji. W kolejnych dniach zaszczepią się także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego – szczepienia będą odbywać się także w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu.   

Poddanie policjantów szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie ale także o bezpieczeństwo i ochronę obywateli, z którymi funkcjonariusze mają kontakt podczas zdarzeń, wypadków czy interwencji.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności