Rozbił samochód, uciekł a następnie zaatakował policjanta. To nie wszystko!

14 marca br., tuż przed godziną 6, policjanci zostali wezwani do Woli Batorskiej gdzie wg zgłoszenia, osobowa Mazda miała uderzyć w betonowy przepust a następnie dachować. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli samochód, jednakże w środku nie było nikogo.


Policjanci ustalili, że autem tym jechały dwie osoby, mężczyzna oraz kobieta, którzy tuż po zdarzeniu opuścili pojazd i oddalili się pieszo.
Podczas penetracji terenu, już po kilku minutach funkcjonariusze napotkali te osoby. 37- letni mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów, kierował w ich stronę obelgi oraz zaczął się odgrażać.
Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia, a jednego z policjantów uderzył w twarz. Agresor został natychmiast obezwładniony i przebadany na zawartość alkoholu. Mężczyzna wydmuchał prawie 1,7 promila alkoholu. 37-letni mieszkaniec gminy Niepołomice został zatrzymany.

15 marca b.r. usłyszał on zarzuty m.in. dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości), kierowania gróźb wobec policjantów a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 37- letniemu mieszkańcowi gminy Niepołomice, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

foto: OSP Wola Batorska, KPP Wieliczka

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności