Rada Krakowskich Seniorów wystosowała apel do mieszkańców miasta

Rada Krakowskich Seniorów wystosowała apel do mieszkańców miasta, w którym prosi o przestrzeganie obowiązujących wytycznych sanitarnych, zwłaszcza w przestrzeni publicznej,  zachęca do wspólnej troski o zdrowie i odpowiedzialnych postaw.

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Krakowa z prośbą, aby w warunkach bardzo wielkiego zagrożenia koronawirusem COVID–19 swoim działaniem i postępowaniem zrobić wszystko dla zapewnienia w przestrzeni publicznej podstawowego bezpieczeństwa dzieci, mieszkańców w sile wieku i seniorów – apeluje Rada Krakowskich Seniorów (RKS). 

Rada w imieniu wszystkich seniorów prosi mieszkańców o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, noszenie maseczek ochronnych i zachowanie bezpiecznej odległości. Zwraca uwagę, że zasady te powinny być stosowane wszędzie, a zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, w przychodniach i w innych miejscach publicznych.

Występujemy z tą prośbą w imieniu wszystkich seniorów Krakowa, którzy czują się zagrożeni w warunkach nieodpowiedzialnych zachowań otoczenia, w sytuacjach gdy Seniorzy zmuszeni są do korzystania z transportu MPK lub osobiście załatwiają podstawowe i konieczne sprawy bytowe w przestrzeni publicznej naszego miasta. Bardzo często są to ludzie schorowani, niepełnosprawni, mało samodzielni, samotni, o ograniczonej odporności, którym w razie sytuacji kryzysowej i ciężkiej choroby nie ma kto pomóc i pojawia się tragedia: zagrożenie ich życia – podkreślają członkowie RKS i zachęcają do zwracania uwagi osobom łamiącym wytyczne sanitarne, a także wspierania służb publicznych w tym zakresie.

Rada Krakowskich Seniorów w swoim apelu podkreśla, że  zdecydowana postawa i działania, przyczynią się do wzrostu wspólnej zbiorowej odpowiedzialności krakowian i do zahamowania pandemii.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności