Premier zadeklarował wsparcie finansowe budowy Centrum Muzyki

Podczas spotkania Mateusza Morawieckiego z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, które odbyło się wczoraj w Magistracie, premier zdeklarował współfinansowanie krakowskich inwestycji, w tym budowy Centrum Muzyki w Cichym Kąciku – informuje Urząd Miasta Krakowa

Rozmawialiśmy o Igrzyskach Europejskich, o inwestycjach krakowskich, między innymi jest deklaracja premiera, że rząd wejdzie we współfinansowanie Centrum Muzyki w Cichym Kąciku, które budujemy. To było dobre spotkanie – tak wczorajszą rozmowę z szefem rządu podsumowywał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy, że Krakowskie Centrum Muzyki, które powstanie w Cichym Kąciku, będzie siedzibą orkiestr miejskich: Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovii. W ramach dwuetapowego międzynarodowego konkursu na koncepcję kompleksu muzycznego został wyłoniony zwycięski projekt autorstwa Jarosława Kutniowskiego, Marka Dunikowskiego, Aleksandry Dzienniak i Mateusza Dudka z grupy BE DDJM Architekci sp. z o.o. z Krakowa.

W Cichym Kąciku powstanie nowoczesna sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, aula na 300 osób, trzy wielofunkcyjne sale prób, garderoby oraz biura miejskich orkiestr, a także przestrzeń kreatywna z miejscem na edukację muzyczną. W obiekcie zostaną wykorzystane najlepsze światowe rozwiązania urbanistyczne, architektoniczne, akustyczne i funkcjonalne.

Zgodnie z planem pierwsze koncerty w Krakowskim Centrum Muzyki w Cichym Kąciku mają się odbyć na przełomie 2023 i 2024 roku.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności