Poszukiwany mężczyzna dobrowolnie stawił się na policję

Kolejny oszust działający metodą „na policjanta” w rękach krakowskich policjantów.

Do oszustwa doszło pod koniec sierpnia ub.r., kiedy to nieznani sprawcy wyłudzili pieniądze od dwojga  młodych mieszkańców Krakowa metodą na ,,policjanta’’. Oszuści dzwoniąc do pokrzywdzonych podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji informując, że prowadzą działania mające na celu zatrzymanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem kredytów. Po długich rozmowach telefonicznych, kiedy już zdobyli zaufanie swoich ofiar, podawali numery rachunków bankowych, na które należy przelać pieniądze. Nieświadomi zagrożenia poszkodowani, bojąc się o utratę oszczędności swojego życia, a jednocześnie chcąc pomóc „policjantom” w schwytaniu sprawców, bez chwili zawahania, aż dwukrotnie wykonali przelewy bankowe na wcześniej wskazane konto. W ten sposób oszuści wzbogacili się o ponad 77 tysięcy złotych.

W toku podjętych działań, tym razem już prawdziwych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, część środków udało się odzyskać. Mundurowi ustalili także, gdzie mogą przebywać sprawcy przestępstwa. Wówczas to 23 listopada ub.r. w Bydgoszczy zatrzymano 24-latka, a 11 stycznia br. kolejnego, 31-letniego oszusta

Kryminalni z Krakowa w toku prowadzonych czynności wytypowali kolejnego mężczyznę, który miał związek z tym oszustwem. Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście wydała za podejrzanym 20-latkiem postanowienie o zatrzymaniu.

17 marca br. poszukiwany mężczyzna dobrowolnie stawił się w krakowskiej komendzie gdzie został zatrzymany .

20-latek tego samego dnia został doprowadzony do krakowskiej prokuratury, gdzie przedstawione zostały mu zarzuty oszustwa. Ponadto zastosowany został wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.  Za popełnienie tego przestępczego procederu mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności