Poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów

Nie od dziś wiadomo, że dla studentów nie ma nic niemożliwego, a najlepszym na to dowodem są wynalazki młodych konstruktorów zgłaszane do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS.

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której już po raz 7 poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce.

Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym Patronat Honorowy objęli m.in: Prezydent Miasta Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, czy liczni rektorzy uczelni technicznych w Polsce. Partnerem głównym wydarzenia zostało PKP S.A i objęło ono swoim patronatem kategorię specjalną Railway.

Celem projektu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, ich wsparcie merytoryczne poprzez realizację wydarzeń towarzyszących – szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych, które w tym roku odbędą się w wersji wirtualnej. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej.

Pierwszy etap Konkursu, czyli internetowe zgłoszenia kandydatów już się rozpoczął. Konstruktorzy mają czas do 26 marca, aby zgłosić swoje prace. Każdy z nich musi przygotować m.in. dokumentację techniczną projektu oraz krótki filmik przedstawiający działanie konstrukcji. Zgłoszenia przyjmowane są w kilku, zróżnicowanych kategoriach, co pozwala kierować Konkurs do szerszej grupy docelowej, ale także umożliwia wypracowanie rozwiązań związanych z transportem, ekologią, czy branżą inżynierii biomedycznej.

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się on końcem kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie Finału muszą być gotowi na obronę projektów przed Komisją Konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu podczas pokazu konstrukcji. Ogłoszenie Laureatów nastąpi 24 kwietnia w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego Konkursu.

Już od kilku lat Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi atrakcyjne wydarzenie dla młodych konstruktorów. Umożliwia on skonfrontowanie pomysłów studentów z wymagającym światem biznesu i nawiązanie ciekawych znajomości, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój projektów. Realizowalny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów projekt z pewnością spełnia rolę integracji środowiska akademickiego i biznesowego.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage KOKOS na Facebooku oraz  kokos.nzs na Instagramie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności