Pościg za kierowcą BMW

4 marca br. około godz. 21, policjanci  krakowskiej drogówki podczas pełnienia służby na ul. Okulickiego zauważyli kierującego bmw, który przejechał linię podwójną ciągłą. Samochód miał tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach na przodzie były inne tablice rejestracyjne niż z tyłu pojazdu. Żadna z tych tablic jednak nie odpowiadała prawidłowemu wyróżnikowi nadanemu podczas rejestracji pojazdu. Jak się okazało później, prawidłowe tablice rejestracyjne znajdowały się w pojeździe.

Na wydane polecenie i sygnały do zatrzymania kierowca BMW nie zareagował a nawet przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym, udając się za nim w kierunku Mistrzejowic, następnie Raciborowic, aż do miejscowości Zastów, gdzie kierujący BMW wjechał w bramę wjazdową posesji, a następnie w garaż oraz w  zaparkowane w nim pojazdy.

Mimo unieruchomienia samochodu, kierujący nie poddawał się i  kontynuował ucieczkę na piechotę, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów.  Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,43 mg/l tj.  ok 2,86 promila co oznacza przestępstwo z art. 178a kk.  Kierującemu pobrano krew do badań w celu określenia czy nie znajdował się  pod wpływem środków działających podobnie pod alkoholu. Kierujący odmówił podania danych osobowych, dlatego jego tożsamość ustalono w systemie policyjnym, gdzie ujawniono, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bochni celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. 

Kierującego zatrzymano, a samochód odholowano na policyjny parking.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności