Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali dziuplę samochodową

Wspólna akcja służb doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o paserstwo 33-latka.

Funkcjonariusze KPP w Wieliczce, KWP w Krakowie, oraz Placówki NOSG w Hrebennem, realizując czynności do sprawy kradzieży aut prowadzili działania w celu ustalenie sprawców tych kradzieży. W ich wyniku ustalili personalia osób mogących mieć związek z przestępczym procederem.

W tym celu, w drugiej połowie lutego przeszukali dwa miejsca w gminie Gdów. W znajdujących się tam pomieszczeniach gospodarczych, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości części i podzespołów samochodowych, w tym 52 silniki pojazdów różnych marek. Już na podstawie pierwszych weryfikacji ustalili, że 38 z nich pochodzi ze skradzionych wcześniej pojazdów różnych marek, głownie z terenów Włoch. W związku z tym kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wielickiego.


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Odpowie on za  paserstwo, za które grozi kara pozbawienia do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom w tej sprawie.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności