Pół miliona wiosennych kwiatów cebulowych wkrótce zakwitnie w różnych częściach Krakowa

Przeszło pół miliona wiosennych kwiatów cebulowych wkrótce zakwitnie w różnych częściach Krakowa. Wśród nich żonkile, krokusy, tulipany, szafirki, śnieżyczki czy hiacynty – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Kwiaty sadzone w poprzednich latach można będzie podziwiać: w parku Krowoderskim, parku Kościuszki, na Młynówce Królewskiej, w parku Lotników Polskich, na Plantach Krakowskich, w obrębie placu Centralnego, Rynku Podgórskiego, w parku linearnym na Ruczaju i w parku Tysiąclecia.

Tylko w zeszłym roku do posadzonych wcześniej roślin cebulowych – dosadzono ponad 408 tys. nowych. Najwięcej, bo aż 255 tys. w zrewitalizowanym, zabytkowym parku Jerzmanowskich na Prokocimiu. W marcu i kwietniu, spacerując alejkami parkowymi będzie można tam podziwiać kwitnące narcyzy, cebulice i śnieżyczki.

W 2020 r. nowe rośliny cebulowe zostały posadzone również w parku Jordana (ponad 56 tys.), parku Tysiąclecia (59 tys.), parku Duchackim (blisko 8,5 tys.).

Tysiące cebul zostało dosadzonych na nowohuckich osiedlach: 9,3 tys. cebul na os. Zielonym, 7,3 tys. na os. Zgody, 3,9 tys. na os. Ogrodowym, 1,2 tys. na os. Na Skarpie, 3,5 tys. na osiedlach Centrum A, B i D, a na os. Górali przeszło 3 tys.  

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności