Pijany obywatel Ukrainy jechał ciężarówką na autostradzie A4. Mężczyzna pił w trakcie jazdy [zdjęcia]

Aktualizacja 11.03.2021:

Zapadł wyrok w sprawie kierowcy – szczegóły

9 marca br. w godzinach południowych, dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zaczął otrzymywać  sygnały od zaniepokojonych kierowców jadących A4, że widzą samochód ciężarowy jadący slalomem. W tym samym czasie, patrol autostradowej drogówki na 407 kilometrze autostrady namierzył pojazd jadący od pasa do pasa. Policjanci dali sygnał kierowcy ciężarowego volvo do zjazdu z trasy szybkiego ruchu i skontrolowali pojazd na zjeździe z autostrady.

Za kierownicą siedział 32-letni obywatel Ukrainy, którego funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie,  o godzinie 12:45  wskazało wynik. 3,46 promila  (1,65 mg/l), natomiast ostatnie, o 13:59  – 3,65 promila.

W kabinie ciężarówki policjanci znaleźli pustą butelkę po wysokoprocentowym trunku. Jak się okazało, kierowca raczył się alkoholem podczas jazdy. Pojazd odholowano na strzeżony parking, a mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Dziś, po wytrzeźwieniu, został przesłuchany i doprowadzony przed oblicze sądu  (rozprawa w trakcie).  Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności