Okradł sklep i zaatakował pracownika. Policjanci w Nowej Hucie zatrzymali 25-latka

Pod koniec lutego br. w godzinach wieczornych do marketu w rejonie Olszy wszedł mężczyzna i  udał się do półki z kosmetykami, które zaczął pakować do torby. Kiedy kasjerka zwróciła uwagę mężczyźnie, aby  oddał wszystkie przywłaszczone produkty, człowiek ten stał się agresywny, wulgarny i zaczął używać w stosunku do kobiety siły fizycznej, szarpiąc ją oraz odpychając na sklepowy regał. Następnie sprawca wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku.


Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji gdy tylko dostał zgłoszenie o tej kradzieży rozbójniczej skierował na miejsce patrole by sprawdziły okolicę, a  kryminalni  z Komisariatu Policji II dokonali analizy sklepowego monitoringu.  Na tej podstawie wytypowali mężczyznę, który mógł  stać za tą kradzieżą rozbójniczą.

Do zatrzymania 25-letniego mieszkańca Krakowa doszło 17 marca br. na jednym z nowohuckich osiedli. Kryminalni w trakcie przeszukania mężczyzny znaleźli przy nim nóż i czarny „komin” do maskowania twarzy. Jeszcze tego samego dnia, 25-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i trafił do policyjnego aresztu. Dzień później sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności