Obezwładniał ofiary i rabował gotówkę. Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę

21 oraz 22 lutego br. na terenie Krakowa doszło do kilku rozbojów w sklepach spożywczych oraz kradzieży rozbójniczej w jednym z tramwajów komunikacji miejskiej. Modus operandi sprawcy był zawsze taki sam. Używając siły fizycznej oraz gazu pieprzowego obezwładniał ofiary i rabował gotówkę. Sprawca w ten sposób opróżnił kasy w trzech sklepach powodując straty o łącznej wartości ponad 2,5 tysiąca złotych. Natomiast w tramwaju linii numer 10, 16-letniemu obywatelowi Ukrainy siłą zabrał telefon komórkowy, grożąc mu jednocześnie, że użyje wobec niego przemocy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że za tymi przestępczymi procederami stoi 37-letni mieszkaniec Krakowa. 23 lutego br. w jednym z lokali z automatami do gier w rejonie Kazimierza, kryminalni zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. 37-latek odpowie przed sądem nie tylko za rozboje. W trakcie jego przeszukania policjanci ujawnili blisko 9 gramów środków odurzających, które mężczyzna ukrywał w odzieży. Testery narkotykowe potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to marihuana.  Zatrzymany usłyszał zarzut rozboju, kradzieży rozbójniczej oraz posiadania środków odurzających.

25 lutego br. sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, jednak może być wyższa, gdyż dopuścił się on tych czynów w warunkach recydywy.

Fot. poglądowe Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności