Miasto przygotowało 3000 pakietów świątecznych posiłków

Miasto przygotowało 3000 pakietów świątecznych posiłków, które zostaną przekazane osobom potrzebujących wsparcia – samotnym, niepełnosprawnym i seniorom. Dodatkowo do osób z niepełnosprawnościami trafi 600 świątecznych paczek z wielkanocnymi artykułami spożywczymi.

Świąteczny czas to taki okres w roku, w którym szczególnie pamiętamy o tych, którzy mogą czuć się samotni i potrzebować pomocy. Miasto zadbało o mieszkańców, którym sytuacja finansowa, zdrowotna lub osobista utrudnia zaopatrzenie w świąteczne posiłki.

3000 pakietów świątecznych posiłków trafi do osób potrzebujących pomocy, w tym osób samotnych, osób z  niepełnosprawnościami, seniorów. Wśród wielkanocnych specjałów znajdzie się między innymi żurek, faszerowane jajka, a także świąteczne ciasto. Posiłki będą dostarczone pod wskazane adresy oraz wydawane przedstawicielom organizacji pozarządowych zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami w Wielkanocną Sobotę. Zgłoszenie zapotrzebowania na posiłek jest możliwe w terminie od 22 do 31 marca poprzez specjalną infolinię – nr tel. 506 409 493.

Miasto przygotowało także wielkanocne paczki z żywnością dla osób z niepełnosprawnościami. 600 paczek z artykułami spożywczymi trafi do organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz do indywidualnych osób z niepełnosprawnościami. Paczki zostaną dowiezione w dniach 29–31 marca.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Krakowa i okolic? Polub nasz profil na Facebooku. Wejdź TUTAJ i kliknij „Polub stronę”

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności