Mężczyzna chciał skoczyć z mostu w Krakowie

Dziś po południu przy ul. Wioślarskiej radiowóz straży miejskiej zatrzymał kierujący osobówką. Przez otwarte okno krzyknął, że na moście Zwierzynieckim stoi człowiek, który chce popełnić samobójstwo.

Strażnicy zatrzymali radiowóz i pobiegli we wskazanym kierunku. Na miejscu, za barierką, zobaczyli roztrzęsionego mężczyznę. Powiadomili o sytuacji dyżurnego straży, a ten niezwłocznie wezwał na miejsce inne służby. Sami podzielili się rolami i w czasie, gdy jeden z nich zajmował desperata rozmową, drugi wsiadł do radiowozu i zablokował ruch samochodowy z przeciwległej strony mostu.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci oraz strażacy. Funkcjonariusze policji wsparli prowadzone przez strażnika negocjacje z mężczyzną, z kolei strażacy zajęli się rozkładaniem poduszki powietrznej. Dopiero wtedy, gdy materac był napełniony, strażnik doskoczył do mężczyzny i błyskawicznie chwycił go, uniemożliwiając mu skok.

Strażnicy wraz policjantami przenieśli niedoszłego samobójcę przez barierkę i chwilę później przekazali w ręce ratowników.

Fot. straż miejska

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności