Mateusz Morawiecki: „Wdrożone przez nas od soboty zasady, na pewno poskutkują pozytywnie”

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, który przebywał w szpitalu tymczasowym w Radomiu.

Brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą. A to oznacza wyższą zarażalność, wyższy stopień transmisji wirusa z człowieka na człowieka i niestety również podniesiony poziom śmiertelności – czyli najgorszej rzeczy, która może nas spotkać.   – powiedział premier Mateusz Morawicki.

Bardzo mocno chciałbym zaapelować o to, żeby przestrzegać reguł i trzymać się tych obostrzeń, które są wdrożone. Obostrzenia, które  wdrożyliśmy w woj. warmińsko-mazurskim działają. Wdrożyliśmy je 2 tygodnie temu i dzisiaj doprowadziło to do trendu spadkowego w zachorowaniach. Oznacza to, że wdrożone przez nas od soboty zasady, na pewno też poskutkują pozytywnie  – podkreślił szef rządu.

Dziś natomiast szef rządu przebywał w Wadowicach, podczas konferencji prasowej wspomniał, że zostaną przedstawione nowe obostrzenia na okres Wielkanocy. Powinniśmy się o nich dowiedzieć najpóźniej w czwartek.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności