Kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich

11 marca br. wieliccy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli sprzęt służący do  uprawy krzewów. W ukrytym na poddaszu domu pomieszczeniu, funkcjonariusze ujawnili 18 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu oraz 13 g suszu. Zatrzymany w tej sprawie 29 letni mieszkaniec Wieliczki usłyszał już zarzuty.

Policjanci ustalili, że na terenie posesji w Wieliczce, rosną krzewy konopi. W wyniku dalszych czynności ustalili też osobę, która zajmowała się uprawą roślin. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec tej posesji. W specjalnie przystosowanym pomieszczeniu na  poddaszu domu, policjanci znaleźli 18 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu a także aparaturę do ich pielęgnacji. W trakcie czynności, funkcjonariusze ujawnili także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego.

29-letni mieszkaniec Wieliczki został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty uprawy konopi i posiadania środków odurzających innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do przestawionych zarzutów. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności