Krakowscy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Sypią się mandaty

W sobotę, 20 marca br. weszło w życie kolejne rozporządzenie, tym razem zaostrzające przepisy sanitarne. Ponownie zamknięte zostały, muzea, kina, teatry czy baseny. Z dużymi ograniczeniami działają galerie handlowe, w których otwarta pozostaje tylko część sklepów.  Zamknięte pozostają natomiast hotele i lokale gastronomiczne. Te ostatnie mogą wydawać posiłki wyłącznie na wynos.  Nadal, w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, tym razem jednak musi to być maseczka, a nie jak do tej pory chusta, szal czy przyłbica.  Większość osób stosuje się do ustanowionych zasad, jednak nie wszyscy podchodzą do  tych restrykcji w odpowiedzialny sposób. Ich przestrzeganie przez cały czas kontrolują krakowscy policjanci.  

W ostatni weekend, wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa policjanci interweniowali. W wyniku tych interwencji pouczonych zostało 25 osób, 161 osobom policjanci wręczyli mandaty karne, natomiast w 157 przypadkach sporządzono dokumentację, która może być podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie. 
W weekend skontrolowano także 92 obiekty handlowe i usługowe, w tym 40 lokali gastronomicznych. Nieprawidłowości ujawniono w 5 restauracjach. Wobec 84 osób policjanci sporządzili dokumentację, która może skutkować skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu. W 9 przypadkach dokumentacja została przekazana do prokuratury, która zbada pod kątem prawnym, czy nie doszło do przestępstwa.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności