Film o Krakowie został wyróżniony!

Film o Krakowie przygotowany na drugą edycję konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Czekamy na Was” zdobył wyróżnienie i zostanie opublikowany w serwisie polska.travel – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu o długości od 15 do 30 sekund, który w ciekawy sposób zaprosi turystów do odwiedzania – po złagodzeniu obostrzeń wynikających z pandemii – najważniejszych atrakcji naszego miasta.

Motywem przewodnim zadania było hasło: „Czekamy na Was!”, wypowiadane lub pojawiające się na filmie w postaci hasztagu: #CzekamyNaWas. Czas na przygotowanie materiału był bardzo krótki. W trzy dni zrealizowano ujęcia w najważniejszych punktach Krakowa, stanowiących ikony naszego miasta: na Rynku Głównym, w Sukiennicach, w bazylice Mariackiej przed odnowionym ołtarzem Wita Stwosza, na wieży Mariackiej z hejnalistą, z Lajkonikiem, w zabytkowej restauracji, na Zamku Królewskim na Wawelu i bulwarach wiślanych ze smokiem wawelskim, w Muzeum Czartoryskich z dziełem Leonarda Da Vinci „Dama z gronostajem”, na kopcu Kościuszki, w Celestacie z szopkami krakowskimi i Bractwem Kurkowym.

Do konkursu zgłoszono 79 filmów.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności