Kraków postanowił zaangażować się w akcję „Różowej skrzyneczki”

Badania pokazują, że ponad ⅕ dziewczynek w Polsce ze względu na brak dostępu do środków higieny osobistej opuszcza zajęcia w szkole, a 10 proc. nie wychodzi w tym czasie z domu. Powoduje to ograniczenie podstawowego prawa do edukacji i wolności, dlatego też Kraków postanowił zaangażować się intensywnie w akcję „Różowej skrzyneczki”. W Polsce pojawiły się w ostatnim czasie już setki różowych skrzyneczek, które zapewniają kobietom i dziewczynkom dostęp do darmowych artykułów higieny menstruacyjnej.  

Kraków planuje umieszczenie „różowych skrzyneczek” w ponad 200 jednostkach edukacyjnych, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także w bursach, młodzieżowych domach kultury i na basenach działających przy Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym. W akcję zaangażowało się także Muzeum Krakowa, w którego oddziałach pojawią się „różowe skrzyneczki”, mając na uwadze, przede wszystkim często odwiedzające je wycieczki szkolne. 

Na zakup środków w jednostkach edukacyjnych zostaną zagwarantowane odpowiednie fundusze – informuje Urząd Miasta Krakowa

Fot.Różowa skrzyneczka / Facebook

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności