Kraków Airport rozpoczyna sezon Lato 2021

Już w najbliższą niedzielę 28 marca w Kraków Airport rozpoczyna sezon Lato 2021.

Przewoźnicy dokładają starań, aby siatka połączeń była jak najbardziej atrakcyjna, jednak wiele linii decyduje się na wprowadzenie poszczególnych kierunków z lekkim opóźnieniem – od maja lub czerwca.

„Cała branża lotnicza, w tym Kraków Airport, przygotowywała się i z utęsknieniem czeka na rozpoczęcie sezonu Lato 2021 w kalendarzu lotniczym.”- stwierdził Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Obecnie musimy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych, ale wierzymy, że wspólnie pokonamy pandemię i pomimo szeregu  restrykcji, które zapewne pozostaną z nami na dłużej, to w zbliżającej perspektywie pasażerowie coraz liczniej będą korzystać z usług krakowskiego lotniska. Oferta letniej siatki Kraków Airport  będzie pozwalać zarówno  na podróż lotniczą w ulubione zakątki Europy czy świata, ale również na powrót turystów do Krakowa i do Małopolski.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W siatce połączeń Lato 2021 znalazło się wiele słonecznych kierunków, które kuszą słońcem i ciepłym morzem. Od 2 lipca linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu. Natomiast linią lotniczą Wizz Air możemy polecieć z Krakowa do drugiego największego miasta w Chorwacji – Splitu. Loty będą dostępne dwa razy w tygodniu  w okresie czerwiec-wrzesień.

Santorini to kolejna malownicza wyspa będąca ulubionym  miejscem  do odpoczynku wielu Polaków na którą będziemy mogli polecieć dzięki Ryanair i Wizz Air.

PLL LOT planują przywrócić transatlantycki kierunek do Chicago a także uruchomić połączenie do Nowego Yorku. W przyszłym tygodniu poznamy także kolejne wakacyjne propozycje narodowego przewoźnika.

Należy pamiętać, że zarówno liczba oferowanych kierunków, jak i częstotliwość połączeń może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej oraz wprowadzanych obostrzeń.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności