Kontrole policji w Krakowie. Skierowano wniosek do sądu o ukaranie proboszcza!

W weekend krakowscy policjanci skontrolowali 103 obiekty handlowe  oraz  90 obiektów usługowych (w tym 31 lokali gastronomicznych i 11 siłowni). Nieprawidłowości ujawniono w 9 restauracjach, a wobec 90 osób (w tym klientów lokali) funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która może skutkować skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu. W 8 przypadkach dokumentacja została przekazana do prokuratury, która zbada pod kątem prawnym, czy nie doszło do przestępstwa.
Interweniowano także w przypadku kościoła, w którym liczba wiernych przekraczało dopuszczalną ilość. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie proboszcza – jako odpowiedzialnego za organizację mszy –  do sądu. 

Kontrole policjantów obejmowały także transport zbiorowy. Łączne było ich 348, a dotyczyły one głównie sprawdzeń pod względem liczy osób podróżujących komunikacją miejską, czy przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa oraz utrzymania dystansu między pasażerami. Od dzisiaj funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego w środkach komunikacji publicznej, które będą kontrolować wraz z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Funkcjonariusze kontrolowali także osoby przebywające na kwarantannie. W sumie, w sobotę i niedzielę policjanci wraz z żołnierzami dokonali sprawdzeń ponad 17 000 osób.  W 88 przypadkach mundurowi nie zastali osób w miejscu odbywania kwarantanny. Wobec tych osób prowadzone są czynności wyjaśniające.

Za niestosowanie się do obowiązku zasłaniani ust i nosa za pomocą maseczki krakowscy policjanci w miniony weekend ukarali mandatami karnymi 304 osoby, w 47 przypadkach sporządzono dokumentację, która może być podstawą do skierowania wniosku o ukaranie do sądu oraz pouczono 2 osoby.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności