Komunikat Urzędu Miasta Krakowa. Od najbliższego poniedziałku…

Od najbliższego poniedziałku, 22 marca, budynki Urzędu Miasta Krakowa ponownie będą dostępne wyłącznie dla klientów umówionych na wizytę lub tych, którzy mają zamiar umieścić przesyłkę w odpowiednim pojemniku wrzutowym. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych będą nieczynne.

Wyjątki: rejestracja bieżąca zgonów, sporządzanie aktów zgonów, zawierania małżeństw i składania oświadczeń w ramach prowadzonych rejestrów przez Urząd Stanu Cywilnego

W tych sprawach pracownicy USC przyjmują osobiście w trzech lokalizacjach:ul. Lubelska 27, os. Zgody 2 oraz ul. Wadowicka 8W.

Dla spraw dotyczących zawarcia związku małżeńskiego i składania oświadczeń (uznanie ojcostwa, powrót do nazwiska noszonego przed ślubem po rozwodzie), należy umawiać wizyty w USC poprzez internetową elektroniczną rejestrację kolejki, mailowo lub telefonicznie.

Odbiór dowodu osobistego będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w Wydziale Spraw Administracyjnych.

Wszystkie umówione wcześniej i niezrealizowane dotychczas wizyty w UMK oraz wszelkie wszczęte wcześniej i niezałatwione dotychczas sprawy, zachowują swoją ważność i podlegają obsłudze przez właściwe komórki organizacyjne UMK w zwyczajowy sposób.

Usługi Paczkomat Urząd 24:

  • odbiór przesyłek (bezpłatny) odbywa się w jednym z czterech paczkomatów: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. B. Zaleskiego 23
  • nadawanie przez interesantów przesyłek do UMK odbywa się poprzez stronę internetową, wypełnienie formularza, wniesienie opłaty oraz użycie paczkomatu.

Apelujemy, by z urzędnikami kontaktować się poprzez internet lub telefon. Prosimy o wyrozumiałość ze względu na aktualny stan zagrożenia epidemicznego i liczne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Urząd – jak każdy pracodawca – mając na uwadze niezbędne środki ostrożności, musi się liczyć z nieobecnością pracowników, wynikającą ze stanu zagrożenia czy funkcjonowania pracowników w trybie pracy zdalnej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności