Kobieta usłyszała, że jej córka potrąciła dziecko w Krakowie. Straciła pieniądze….

24 marca br. do 66-letniej mieszkanki gminy Sułkowice zadzwonił telefon. Po podniesieniu słuchawki usłyszała kobiecy głos. Dzwoniąca przedstawiła się jako jej córka i nie dając dojść do słowa oznajmiła, że potrąciła 10-letnią dziewczynkę w Krakowie. Dziecko ma znajdować się w szpitalu, w ciężkim stanie. Mieszkanka gminy Sułkowice nabrała słusznych podejrzeń. Wydawało jej się, że głos rozmówczyni jest inny niż jej córki. Kiedy poinformowała o tym oszustkę, została zagadana, a różnicę w barwie głosu oszustka wytłumaczyła ogromnym stresem po spowodowaniu poważnego wypadku.

Następnie oznajmiła, że aby uniknąć poważnych konsekwencji musi „spłacić matkę dziecka” oraz „opłacić adwokata”. Wskazała, że potrzebuje na to 250 tysięcy złotych. 66-latka miała wątpliwości, ale w tle usłyszała męski głos, który informował, że rzekoma 10-letnia ofiara wypadku właśnie zmarła w szpitalu. To zaważyło na tym, że kobieta postanowiła pomóc oszustce podszywającej się pod córkę.

Oszustka poprosiła o przygotowanie pieniędzy i powiedziała, że przyjedzie po nie adwokat razem zięciem. Nie pozwoliła również rozłączać się kobiecie do tego czasu. 66-latka będąc cały czas na linii, zebrała pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych i 5 tys. euro i cały czas rozmawiając z oszustką czekała na zięcia i adwokata. Po około 30 minutach pod dom podjechał samochód. Wysiadł z niego mężczyzna w średnim wieku, elegancko ubrany, powiedział, że jest adwokatem. Od razu wytłumaczył nieobecność zięcia mówiąc, że ten musiał pojechać pilnie do szpitala.

Mieszkanka gminy Sułkowice, pozostając cały czas połączona z oszustką przekazała pieniądze fałszywemu adwokatowi. Kiedy to zrobiła, a mężczyzna wsiadł do samochodu, jej ,,podrabiana” córka zakończyła połączenie. Wtedy 66-latka zadzwoniła do ,,prawdziwej” córki i przekonała się o tym, że nie było żadnego wypadku, a jej oszczędności życia właśnie odjechały samochodem z eleganckim panem w nieznanym kierunku.
Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego oszustwa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności