Dziś tramwaje i autobusy wyjadą na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami

W piątek, 19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się symboliczne – ze względu na panującą sytuację epidemiczną – uroczystości upamiętniające patrona Krakowa.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjadą na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami. Kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-niebieskich barwach.

Biało-niebieskie flagi pojawią się na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w Rynku Głównym, od strony kościoła Mariackiego.

Pod pomnikiem Józefa Dietla przy magistracie zostaną złożone kwiaty. Po mszy w kościele Bożego Ciała z okazji obchodów dnia patrona budowlanych, w której wezmą udział poczty sztandarowe budowlanych i członkowie organizacji – Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolskiej Izby Budowlanych, wręczone zostaną Medale św. Józefa. Wyróżnienia przyznawane są przez Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolską Izbę Budowlanych. Medal św. Józefa autorstwa prof. Jerzego Nowakowskiego jest kontynuacją Medalu wręczonego 19 marca 2000 roku papieżowi Janowi Pawłowi II i jest przyznawany corocznie – jeden dla członków organizacji oraz dla osób zasłużonych dla organizacji i Małopolski.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności