Działania krakowskiej drogówki. Posypały się mandaty

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podjęli wobec uczestników ruchu drogowego ogółem 1207 interwencji, z czego 49 dotyczyło pieszych, którzy zazwyczaj przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym, niestosowali się do sygnalizacji, czy nie zachowując ostrożności wchodzili na ulicę przed jadący pojazd.

Interwencje wobec kierujących pojazdami dotyczyły głównie przekroczeń prędkości – to 782 interwencje, z czego 7 osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h/.

Duża ilość podjętych interwencji wobec kierowców dotyczyła również niestosowania się przez nich do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu, czy wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed nim. Mundurowi łącznie zatrzymali 12 uprawnień do kierowania pojazdem i 26 dowodów rejestracyjnych z powodu niewłaściwego stanu technicznego samochodów, lub braku odpowiednich badań technicznych. Ujawnili również 3 nietrzeźwych kierujących.

W sumie za popełnione wykroczenia policjanci krakowskiej drogówki nałożyli 961 mandatów karnych, w tym 20 wobec pieszych, pouczyli 122 osoby oraz sporządzili 38 wniosków o ukaranie do sądu.

Fot. poglądowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności