Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej – zmiany w organizacji ruchu

13 i 15 marca zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego w związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

W sobotę, 13 marca ruch kołowy odbywający się obecnie ul. Opolską z wykorzystaniem jezdni południowej na odcinku od ul. Pleszowskiej do stacji paliw zostanie przeniesiony na jezdnię północną.

Dwa pasy będą dostępne w kierunku Katowic, jeden – w kierunku Nowej Huty. Na zamkniętej południowej jezdni ul. Opolskiej prowadzone będą prace związane z przebudową ciepłociągu. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w kierunku Nowej Huty. Wciąż obowiązuje też zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską.

Od poniedziałku, 15 marca nastąpi korekta organizacji ruchu na odcinku od ronda przy ul. Mackiewicza do skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego. Skrzyżowanie nadal pozostaje zamknięte, a od wlotu z ul. Mackiewicza obowiązuje ruch dwukierunkowy. Zamknięty dla pieszych zostanie chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego i zawężone zostaną obie jezdnie przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. Zachowany będzie dojazd do posesji po północnej stronie ul. Pachońskiego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności