Zatrzymanie złodziei w Krakowie [video]

Na początku br. policjanci uzyskali informację o kradzieżach z kościelnych skarbon. Grupa złodziei  przy użyciu specjalnych narzędzi wyjmowała znajdującą się w skarbonach gotówkę. Czasem były to drobne kwoty a czasem kilkaset zł czy nawet 2000 zł. Przestępcy grasowali nie tylko w  Krakowie ale w całej Małopolsce oraz na Śląsku i Podkarpaciu.

Od początku roku takich kradzieży na terenie tych trzech województw dokonali kilkadziesiąt. Krakowscy kryminalni tropili sprawców i ustalili skład osobowy grupy. Po zebraniu materiału dowodowego przystąpili do zatrzymania przestępców. 3 lutego 2021 roku około 21:00 policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie  na jednej z głównych ulic w centrum miasta zatrzymali pojazd, którym poruszali się sprawcy.  To trzej mieszkańcy Krakowa w wieku od 41 do 46 lat. Mężczyźni nie kryli zaskoczenia z powodu policyjnej interwencji.

Cała trójka została przewieziona do pobliskiego komisariatu a następnie osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych.  Na następny dzień przedstawiono im trzydzieści trzy zarzuty kradzieży zuchwałej, za co grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście-Zachód wnioskowała do sądu zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. 5 lutego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podejrzani trafili na okres trzech miesięcy do aresztu śledczego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia kolejnych kradzieży, których mogli dopuścić się aresztowani.

Film: Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności