Zatrzymanie dwóch mężczyzn na Prądniku Białym

13 lutego br. policjanci dostali zgłoszenie o włamaniu do komórki lokatorskiej w bloku na jednym z bronowickich osiedli.  Na miejscu przybyły patrol policji stwierdził, że sprawca po uprzednim przecięciu kłódki dostał się do wnętrza komórki, a następnie ustalili, że skradł z niej zestaw startowy klimatyzacji samochodowej o wartości blisko 1400 złotych.

Sprawa została przekazana kryminalnym z „dwójki”, którzy w wyniku podjętych działań w ciągu kilku godzin od przyjęcia zgłoszenia ustalili, że na stronie internetowej pewnego portalu aukcyjnego pojawiła się oferta sprzedaży skradzionego zestawu klimatyzacji, którą wystawił jeden z krakowskich lombardów. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie osób, które brały udział w tym przestępczym procederze oraz odzyskanie skradzionego sprzętu.

Sprawcą kradzieży z włamaniem okazał się 20-letni mieszkaniec Krakowa, który po jej dokonaniu, przywłaszczone przedmioty przekazał drugiemu z mężczyzn, 37-latkowi. Ten następnie sprzedał je w jednym z lombardów na terenie miasta. Do zatrzymania obu mężczyzn doszło 23 lutego br. w miejscu ich zamieszkania w rejonie dzielnicy Prądnik Biały.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 37-latek odpowie za paserstwo, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności