Włamywacze grasowali na terenie Bronowic

Na przełomie roku 2020/21 i styczniu br. nieznani sprawcy kilkukrotnie dokonali kradzieży z włamaniem w rejonie krakowskich Bronowic. Okradali  garaże oraz samochody po wcześniejszym włamaniu się do nich m.in. poprzez wyważanie drzwi.

Ich łupem padały zazwyczaj wartościowe rzeczy tj.: rowery, elektronarzędzia warsztatowe oraz budowlane, narzędzia akumulatorowe, kluczyki od pojazdów, bądź … piloty do bram garażowych, co wykorzystywali plądrując te pomieszczenia. Łączna kwota strat jaką wyrządzili złodzieje to ponad 18 tysięcy złotych.

Dzięki skrupulatnej pracy policjantów z Komisariatu IV Policji w Krakowie, sprawdzaniu typowanych osób, itp.  ustalono  tożsamość sprawców. Okazali się być nimi dwa mieszkańcy Krakowa w wieku 30 i 31 lat. Kryminalni zatrzymywali dwóch podejrzewanych  mężczyzn 3 lutego br.  Ustalono, że mężczyźni wszystkie skradzione fanty zastawiali w lombardach na terenie całego Krakowa. Funkcjonariusze ustalili także, iż mężczyźni są powiązani ze sprawą kradzieży dokumentów oraz karty płatniczej, którą następnie posługiwali się dokonując płatności zbliżeniowych.

Każdy ze sprawców usłyszał po 5 zarzutów. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, jednak ze względu na to, że obaj podejrzani popełnili je w recydywie mogą mieć wymierzoną wyższą karę.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności