W obrębie krakowskich nekropolii rozlokowane zostaną cztery nowoczesne wolnostojące toalety

Pod koniec tego roku w obrębie krakowskich nekropolii rozlokowane zostaną cztery nowoczesne wolnostojące toalety. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie. To początek wyposażania nekropolii w sanitariaty spełniające aktualne standardy.

Obiekty powstaną w ramach programu, który ma na celu podniesienie komfortu osób odwiedzających groby bliskich oraz poprawę estetyki krakowskich nekropoli. Pierwsze cztery toalety zostaną ulokowane tuż przed bramami cmentarzy Prokocim i Grębałów oraz wewnątrz nekropolii w przypadku cmentarza Rakowickiego (część wojskowa przy ulicy Prandoty) i Mydlnik. Trwają także ustalenia dotyczące lokalizacji kolejnych toalet w następnych latach. Docelowo miasto chce wyposażyć wszystkie nekropolie w nowoczesne sanitariaty, co pozwoli na systematyczne usuwanie z ich terenu tzw. toi-toiów.

Sanitariaty będą posiadać instalację wodną wraz z ciepłą wodą, energię elektryczną oraz kanalizację sanitarną, kabinę ogólnodostępną (męską, damską), z zamontowanym przewijakiem dla dzieci, oraz pomieszczenie techniczne do ich serwisowania. Wyposażone będą w wentylację mechaniczną oraz ogrzewanie powietrzne, co umożliwi im całoroczne funkcjonowanie. Wykonanie w technologii prefabrykowanej umożliwi dostarczenie gotowego budynku sanitariatu na teren inwestycji.

Co istotne, obiekty będą przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim. Szalety zostaną również zabezpieczone przed aktami wandalizmu. Budynki spełniają wszystkie wymagania stawiane obiektom użyteczności publicznej, w tym przepisy i normy techniczno-budowlane.

Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu miasta, a koszt całego przedsięwzięcia wynosi 640 tys. zł brutto.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności