W Krakowie pojawią się nowe baseny. Otwarcie w tym roku!

Zarząd Infrastruktury Sportowej poinformował, że wiosną tego roku w naszym mieście zostaną otwarte dwa nowe baseny: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego. To element strategii przyjętej przez władze miasta, której założeniem jest, aby mieszkańcy Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej w każdej dzielnicy.

  • Basen przy Szkole Podstawowej Nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie (Dzielnica XIV Czyżyny) – Pływalnia składać się będzie z basenu pływackiego o długości 25 m z sześcioma torami z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu do nauki pływania o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzika dla dzieci o głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób. 
  • Basen  przy ul. Eisenberga (Dzielnica II Grzegórzki) – Udostępniony zostanie budynek składający się z dwóch części: hali basenowej (z niecką basenową o długości 25 m z 6 torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci) oraz stref spa i fitness. Obiekt, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych i paneli solarnych, będzie nie tylko nowoczesny, ale i energooszczędny.

Od 2009 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybudował 6 basenów, a obecnie prowadzi 2 inwestycje. W planach jest powstanie 4 kolejnych w najbliższych latach. Są to: basen olimpijski (50 m), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino,  Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów, pływalnia na os. Bohaterów Września oraz kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia. Celem jest, aby mieszkańcy Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej w każdej dzielnicy.

Źródło ZIS

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności